Časté dotazy - FAQ 

Zde Vám prezentujeme nejčastější dotazy a odpovědi, které od našich klientů dostáváme.

 

Kolik můžu dostat za své vozidlo?

Výkupní cena vozidla se odvíjí od typu, stavu nebo hmotnosti vozidla. Vozidlo je určeno pro ekologické zpracování (ekologická likvidace), dále na suroviny a případně pro využití vybraných náhradních dílů. Cena je proto vždy různá a my Vám ji telefonicky ihned sdělíme telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu, kontaktního formuláře. Orientační výkupní ceny naleznete ZDE.

 

Jaká vozidla - auta vykupujete?

Výkupujeme prakticky veškerá vozidla, která se nachází na území, kde působíme, tedy na území Severomoravského kraje. Vykupujeme pojizdní i nepojizdná vozidla, starší, novější, bouraná, havarovaná, kompletní i nekompletní vozidla. Vykoupíme od vás osobní auto, nákladní nebo užitkové vozidlo, motocykl, přívěs, traktor, ... VYKUPUJEME VEŠKERÁ VOZIDLA!  

 

Vykupujete vozidla pouze pro ekologickou likvidaci?

Ano, vozidla vykupujeme pouze za účelem jejich ekologické likvidace. Ekologickou likvidaci provede certifikovaná firma a zákazník obdrží potřebný likvidační protokol "Potvrzení o převzetí autovraku" ihned při předání vozidla našemu pracovníkovi. Garantujeme 100% pravost likvidačního protokolu, který je potřebný k vyřízení trvalého vyřazení vozidla z evidence motorových vozidel.

 

Je ekologická likvidace nezbytná - povinná?

Ano. Jediná legální cesta v ČR, jak vozidlo nebo autovrak odhlásit z registru motorových vozidel, vede přes proces ekologické likvidace tohoto vozidla. Ekologickou likvidaci, která se řídí zákonem o odpadech č. 185/2001 Sb., o odpadech v platném znění, může vykonávat pouze firma s patřičným povolením. Pro legální provoz ekologické likvidace vozidel v ČR nestačí pouze aktivní
živnost "Podnikání v oblasti nakládání s nebezpečnými odpady", ale je nutné pro tuto činnost speciální povolení Krajského úřadu, které se váže se zřízením provozovny, která splňuje přísná nařízení a zákony ČR.